Pomenuti postupak australijskog parlamenta poznat je pod nazivom „Cenzura“ i na taj način parlament formalno izražava neslaganje poslanika.
Takvi predlozi su retki i uglavnom simbolični, ali mogu imati političke posledice. Morison je u parlamentu rekao da, gledajućii unazad, veruje da su njegove odluke bile nepotrebne i da im je nije dao dovoljnu pažnju. Morison je ocenio da je njegova osuda u parlamentu vezana za političko zastrašivanje i odmazdu, objavio je „Bi-Bi-Si“.
Morison je Srbiji dobro poznat i zbog slučaja sa Novakom Đokovićem na Australijan Openu, jer je bio jedan od glavnih ljudi koji su se zalagali da srpski as bude deportovan.
Ispostavilo se u avgustu prošle godine da je Morison sebi dao tajna ovlašćenja i ministra zdravlja, finansija, trezora, unutrašnjih poslova i resursa tokom dve godine pre nego što je izgubio vlast u maju ove godine.
Morison je davajući sebi za pravo da donosi odluke o javnom zdravlju mogao znatno da utiče na tretman prema Đokoviću. Prisetimo se, Novak je prema svim pravilima i porotkolu stigao u Melburn jer je dobio medicinsko izuzeće, koje odjednom nije bilo dovoljan dokument.
Potom je deportovan jer je navodno bio pretnja po javno zdravlje zbog odluke da se ne vakciniše.
Većina ministara nije znala da deli portfelje sa Morisonom i on je zbog toga bio široko kritikovan, uključujući i bliske kolege.