„U američkom Ratnom vazduhoplovstvu su izjavili da nije utvrđen tačan razlog zbog koga je prekinuto testiranje. Raketa nije napustila krilo aviona tokom leta strateškog bombardera B-52H“, piše američki list.
Prema rečima zvaničnika, avion se vratio u bazu kako bi se izvršila analiza telemetrije (tehnologije koja omogućava daljinsko merenje i prenos informacije sa udaljene lokacije do operatera).
Ranije su ispitivanja AGM-183A bila u julu i avgustu, a ovo treće neuspešno testiranje je izazvalo veliku zabrinutost, navodi se u članku.
Kako ocenjuju mediji, ovi razočaravajući rezultati SAD su veoma nepovoljni u trenutku kada se i u Rusiji, Kini i Severnoj Koreji vrše testiranja sličnih tipova naoružanja.
U avgustu 2020. godine istraživačka služba američkog Kongresa saopštila je da specijalizovani instituti Oružanih snaga SAD rade u tri oblasti na polju hipersoničnog naoružanja: konvencionalni brzi udar (Conventional Prompt Strike, blok i balistička raketa lansirana sa podmornica klase „Virdžinija“), hipersonično oružje dalekog dometa (Long-Range Hypersonic Weapon, proizvod kopnenih snaga, dometa oko 2.200 kilometara) i oružje za brzo reagovanje vazdušnog baziranja (AGM-183 Air-Launched Rapid Response Weapon, bojeva glava koja može da ubrza do 20 maha i čiji je domet oko 925 kilometara).