Grk „osvetio“ Đokovića, a Rubljov zakazao „pravoslavno finale“ u Kneževini

Andrej Rubljov, ruski teniser, plasirao se u finale turnira u Monte Karlu ubedljivom pobedom nad Kasperom Rudom, a u borbi za trofej sastaće se sa Stefanosom Cicipasom, grčkim kolegom, koji je savladao Danijela Evansa.
Sputnik

Andrej Rubljov je najveća žrtva „Federerovog sistema“

Rubljov je posao završio sa svega 81 minut i meč sa 27. igračem sveta je okončao u dva seta, sa 6:3 i 7:5.

Nije sve izgledalo sjajno za osmog tenisera na ATP listi pošto je gubio sa 2:1 u prvom setu, uz brejk manje, ali je uspeo da pronađe ritam, smanji zaostatak i da brejkom u šestom gemu stekne prednost.

Drugi set je furiozno otvorio, poveo sa 2:0, ali je Rud uzvratio sa četiri uzastopna gema, posle čega je Rubljov uspeo da izjednači na 4:4.

U 11. gemu je napravio brejk, a u narednom bez izgubljenog poena završio meč.

Drugo polufinale nije bilo toliko neizvesno, Cicipas je Evansa, koji je prethodno u trećem kolu turnira šokirao Novaka Đokovića, savladao za 70 minuta sa 6:2, 6:1.

Finale turnira u Monte Karlu je na programu u nedelju.

► Đoković i Karacev mogu da se sretnu i pre finala u Beogradu!