Briljantna partija Jokića u senci nestvarnog Stefa Karija /video/

Srpski košarkaš Nikola Jokić ponovo je odigrao briljantan meč, ali je njegova ekipa poražena od Golden Stejt Voriorsa.
Sputnik

Voriorsi su od Denver Nagetsa bili bolji rezultatom 116:107, čime je ekipa iz Kolorada pretrpela drugi poraz u nizu, posle osam uzastopnih pobeda.

Jokić je za 37 minuta na parketu zabeležio statistiku od 27 poena (10/21 iz igre), 12 skokova, osam asistencija, jedne ukradene lopte i jedne blokade.

Najbolji kod pobednika bio je nestvarni Stef Kari, koji je ubacio 53 poena (13/24 iz igre) i uz to imao sedam skokova i četiri asistencije.

Tokom prvog poluvremena utakmice viđena je rezultatska klackalica, pošto su se ekipe smenjivale u vođstvu konstantno.

Nagetsi su otišli na pauzu sa prednošću od pet poena (61:56).

Baš kao i u utakmici sa Bostonom, Denverova igra se „raspala“ krajem treće četvrtine, kada je domaćin napravio seriju od 19:7.

„Jokić mora da prestane da kuka“ /video/

Četvrta četvrtina bila je samo odrađivanje posla za izabranike Stiva Kera, koji su samo na trenutak dopustili da njihova prednost postane jednocifrena.

Pored Karija, Voriorse su do pobede vodili i Endrju Vigins sa 17 poena i Dremond Grin, koji je dodao 17 poena i po sedam skokova ia asistencija.

Na drugoj strani istakao se Majkl Porter junior sa 24 poena i devet skokova, dok je Džamal Marej – koji je na manje od minut do kraja završio meč zbog povrede kolena – dodao 17 poena.