Ostali reemiteri

Flik poezijom održao čas „svom“ Bajernu i poslao poruku Zvezdi

© Sputnik / Petar MilovanovićLiga šampiona, Crvena zvezda - Benfika
Liga šampiona, Crvena zvezda - Benfika - Sputnik Srbija, 1920, 23.10.2024
Odigrano je još devet utakmica trećeg kola Lige šampiona. Možda je i najzvučniji sudar bio onaj između Barselone i Bajerna iz Minhena, a na kraju je trener domaćeg tima Hansi Flik održao predavanje svom bivšem klubu - 4:1 (3:1).
Golove za Barselonu postigli su Rafinja u 1, Levandovski u 36, potom Rafinja u 45. i 56. minutu. Jedini pogodak za Bavarce dao je Hari Kejn u 18. minutu.
Bila je to zaista poezija od igre. Nadigrati Bajern u ovakvom stilu može se nazvati fudbalskom poezijom. Očigledno je Flik namestio svoj tim koji u ovom momentu izgleda jako, jako dobr.

Barselona će inače već 6. novembra gostovati Crvenoj zvezdi na Marakani, pa je jasno posle ovakve utakmice kakav posao čeka crveno-bele. Poruka koja je večeras stigla iz Barselone je prilično jasna.

Od ostalih utakmica valja istaći pobedu Mančester sitija nad Spartom iz Praga od 5:0, kao i trijumf Dinama iz Zagreba na gostovanju Salcburgu od 2:0. Lil je iznenadio Atletiko Madrid i slavio u gostima sa 3:1, dok je Liverpul nadigrao sa 1:0 Lajpcig, takođe u gostima. Inter je do bodova stigao golom Tirama u 93. minutu.
Atalanta i Seltik odigrali su 0:0, a srpski reprezentativac Lazar Samardžić ušao je u igru u 59. minutu meča.
Tim iz Bergama je na 12. mestu na tabeli LŠ sa pet bodova, dok je Seltik na 18. poziciji sa četiri. Atalanta će u sledećem kolu igrati protiv Štutgarta, dok će se Seltik sastati sa Lajpcigom.
Fudbaleri Bresta i Bajer Leverkuzena odigrali su u Genganu nerešeno 1:1, u trećem kolu Lige šampiona.
Leverkuzen je poveo u 24. minutu golom Florijana Virca, dok je Pjer Lis-Melu je u 39. doneo izjednačenje za domaći tim.
Oba tima posle tri kola imaju po sedam bodova i nalaze se na trećem, odnosno četvrtom mestu na tabeli LŠ.