Ostali reemiteri

Partizan lako pobedio Lalatovićevu Mladost i prekinuo crnu seriju

© Foto : FK Partizan / Miroslav TodorovićMihajlo Ilić
Mihajlo Ilić - Sputnik Srbija, 1920, 29.09.2024
Fudbaleri Partizana pobedili su Mladost u Lučanima rezultatom 3:1 (2:1) u 10. kolu Superlige Srbije. Iako su u utorak ostali bez trenera, nakon što je Aleksandar Stanojević podneo ostavku posle katastrofe u derbiju, crno-beli su, dok čekaju ponedeljak i dolazak Sava Miloševića razbili Lalatovićevu Mladost.
Očekivalo se da će „grogirani“ Partizan sa Brankom Vukašinovićem, kao privremenim rešenjem, imati muke u Lučanima, protiv odlične Mladosti koja je pred ovo kolo delila vrh Superlige sa Crvenom zvezdom i OFK Beogradom, ali se to nije dogodilo.
Dogodilo se nešto potpuno suprotno, ujedno je prekinuta i crna serija od osam utakmica bez pobede u svim takmičenjima.
Iako su domaćini prvi zapretili i imali veliku šansu preko Ćirkovića na samom početku, već u 12. minutu Saša Stamenković je prvi put kapitulirao.
Posle odilčno izvedenog kornera, štoper i povratnik u Humsku iz Bolonje Mihajlo Ilić je glavom zakucao loptu u mrežu.
Ređale su se prilike pred golom Lučanaca, a u 26. je Đorđe Jovanović duplirao prednost na asistenciju Kovača.
Moglo je do kraja poluvremena da bude i 4:0 i 5:0, ali je Gajas Zahid pogodio stativu, Jovanović je traljavo reagovao i promašio je zicer, dok je Zubairu uzdrmao prečku.
Mladost je ipak do odlaska na veliki odmor uspela da prepolovi prednost Partizana i to iz penala, koji je u 45. minutu hladnokrvno realizovao Aleksandar Pejović. Prethodno je Mujakić skrivio najstrožiju kaznu.
U nastavku susreta Partizan je ponovo stekao dva gola prednosti. Prvo je Trifunović pogodio prečku, da bi u 57. minutu usledio efektan pogodak Kovača. "Otvorio" je stopalo i pogodio malu mrežu sa 20ak metara.
Pretila je Mladost do kraja susreta, pokušavala da smanji rezultat, ali je Aleksandar Jovanović bio nepremostiva prepreka.
Partizan je posle osvajanja tri boda u Lučanima preskočio Vojvodinu, Zelezničar iz Pančeva, TSC i Radnički Kragujevac, te se nalazi na šestoj poziciji na tabeli Superlige Srbije.
Prvi se posle utakmice obratio Nenad Lalatović, trener Mladosti.
„Primili smo naivno golove, dao nam je igrač gol iz peterca, Partizan ima kvalitet, postigao je i drugi gol. Bili smo bolji rival u drugom poluvremenu, ali te onda Partizan kazni, gol Kovača je prelomio utakmicu“, naveo je Lalatović.
Svoje viđenje je dao i privremeni trener Partizana Branko Vukašinović.
„Ovo je samo blaga stabilizacija. Ja sam veoma srećan što sam vodio ovu utakmicu, ali sam ovu utakmicu pobedio na Stanojevićeve karte. Ovo je pobeda za njega“, naveo je Vukašinović.