Partizanova rapsodija u derbiju protiv Zvezde: Crno-beli rutinski do pobede

© Sputnik / Valeriй MelьnikovRukometna lopta
Rukometna lopta - Sputnik Srbija, 1920, 23.09.2024
Rukometaši Partizana savladali su ekipu Crvene zvezde rezultatom 29:19 u drugom kolu Superlige odnosno prvom derbiju ove sezone.
Partizan je u meč ušao kao veliki favorit, a ekipa je naročito bila puna samopouzdanja zbog prethodne pobede nad Vojvodinom.
Dva sedmerca Zvezdi su donela prednost koju su crveno-beli uspeli da održe svega deset minuta, a onda su crno-beli preokrenuli i postepeno počeli da stiču sve ubedljiviju prednost.
Čak na 20 minuta pre kraja susreta Partizan je imao dvocofrenu prednost pa su tako i igrači sa klupe dobili priliku da učestvuju u derbiju.
Derbi je sa osam golova obeležio Nikola Crnoglavac, rukometas Partizana, a pratio ga je sjajni Marko Vasić koji je postigao pet golova iz pet pokušaja. U Zvezdinom timu istakao se Veljko Davidović sa četiri pogotka.
Crno- beli nisu mogli bolje da zamisle početak sezone. U domaćem prvenstvu pobedili su Vojvodinu posle punih osam godina, a onda su u derbiju gotovo “pregazili” rivala.