Šok za Alkarasa u Sinsinatiju!

© AP Photo / Alberto PezzaliKarlos Alkaras
Karlos Alkaras - Sputnik Srbija, 1920, 16.08.2024
Karlos Alkaras, španski teniser, poražen je u drugom kolu mastersa u Sinsinatiju od Francuza Gaela Monfisa rezultatom 4:6, 7:6, 6:4 posle dva i po sata borbe.
Veliko iznenađenje dogodilo se na startu Sinsinatija,a priredio ga je veteran Gael Monfis.
Alkaras je dobro počeo, uz jedan brejk rutinski je osvojio prvi set, ali onda su počeli problemi. Propuštene su u drugom setu brejk lopte sa obe strane da bi onda odlučivao taj-brejk.
Meč je bio prekinut, a Španac i Francuz na teren su se vratili tek u petak da bi svežiji, raspoloženiji i bolji bio Monfis. Sve je bilo na strani Gaela, dok je Karlos bio nervozan i lomio reket.
Osvojio je francuski teniser taj-brejk, izjednačio je u setovima, a onda je samo nastavio da održava ritam i u narednom setu.
Alkaras je imao svoju priliku u trećem setu, ali do brejka je prvi stigao Monfis koji je taj brejk uspeo da sačuva do kraja i tako upiše ogromnu pobedu. Izgubiće Španac ovim porazom i mnogo bodova jer je prošle godine stigao do same završnice turnira kada ga je pobedio Novak Đoković.
Takođe, ovaj poraz je i alarm za Karlosa koji je trebalo da bude jedan od favorita za titulu na US Openu.