On upozorava da bi tako nešto imalo nesagledive posledice po nacionalni, kulturni i verski identitet Srba u toj zemlji i apeluje da se nađe način za njihovo finansiranje.
Vuksanović je naveo da je proteklih dana održan sastanak sa četrdesetak zaposlenih koji rade u srpskim medijskim kućama pod okriljem Saveta na kojem je zaključeno da jedan broj saradnika mora da bude otpušten, jer nema novca da im se isplate honorari.
„Bez posla je u srpskim medijima ostalo 19 ljudi, od ukupno 40 koliko je radilo. Bili smo prinuđeni da zatvorimo studio u Beogradu i otpustimo ljude koji su tamo radili, kao i jedan broj zaposlenih u Nikšiću, a smanjili smo broj zaposlenih i u Podgorici“, navodi Vuksanović u intervjuu za Srnu, dostavljenom Tanjugu.
On je dodao da će pokušati da određeni broj radnika zadrže prekvalifikacijom.
Vuksanović tvrdi da su srpski mediji pod okriljem Saveta, a posebno Srpski radio i Srpska televizija, dospeli u tešku finansijsku situaciju, između ostalog i zato što prenose neke emisije i programe ruskih medija.
To je, kako kaže, nekima poslužilo da srpske medije proglase i ruskim medijima u Crnoj Gori, što u aktuelnom političkom trenutku dovodi do „neprimerene kampanje“ protiv njih, pre svega finansijske.
„Za naše probleme, osim državnih organa Crne Gore, nemaju sluha ni srpske političke partije u Crnoj Gori, niti matična država Srbija, a obraćali smo se i organima Republike Srpske, ali od svega toga nije bilo nikakve koristi“, rekao je Vuksanović.
Tanjug