„Postavlja se pitanje šta ovde rade hiljade pripadnika Kfora, Euleksa i svih misija kada nisu u stanju da obezbede da četiri monahinje mogu da dišu i da žive slobodno?“, rekao je Đurić za RTS.
Dodao je da oni koji su blokirali srpske monahinje u manastiru ne shvataju da su one iza manastirskih zidina mnogo slobodnije od njih koji su u „okovima mržnje, želje da se drugi narod zatre“.
„Prava sloboda leži u ljubavi, to bi mogli od Božića da nauče“, rekao je Đurić.
Kako kaže, Božić se na KiM proslavlja u dubokom uverenju svih da je borba za ostanak srpskog naroda blagoslovena i u neiscrpnoj želji za slobodom.
„Zato ćemo mi, predsednik i vlada i narod, složno i u ovoj godini nastaviti da se borimo za to da ovde opstanemo i pomognemo našem narodu, uvereni u to da je to dostižno i da umnogome zavisi od nas samih“, naveo je Đurić.
Upitan za zahtev o izmeni Zakona o Specijalnom sudu za ratne zločine OVK koji je izazvao nesuglasice u kosovskoj skupštini, Đurić je rekao da se Srbija zalaže za to da ratni zločinci budu kažnjeni, ali da, s obzirom na to da Srbija nije konsultovana pri osnivanju ovog suda, ne treba sada njoj da se obraćaju za pomoć u rešavanju sukoba.
„Kako je predsednik Vučić precizno primetio, osnivanje tog specijalnog suda i njegov rad, pa i sadašnja situacija, stvar su odnosa između Albanaca i njihovih partnera i prijatelja. Nisu nas pitali kad su osnivali taj sud, kada je možda i moglo da se dogovori da to zaista bude međunarodni sud, ne treba ni sada da nas zovu kada su se posvađali“, naveo je Đurić.