Dušanu pomogao Džeko – ali napravljen je veliki kiks

Dušan Tadić, kapiten srpske reprezentacije, postigao je gol za Fenerbahče u meču sa Alanjasporom, ali njegov pogodak nije bio dovoljan za pobedu, a meč je završen nerešenim rezultatom 2:2.
Sputnik
Već u 12. minutu Alanjaspor je poveo golom Augusta, a iako su u nastavku i posed lopte i šutevi ka golu bili na strani Fenera, domaćin je na poluvreme otišao sa zaostatkom.
Izjednačenje je doneo Dušan Tadić u 49. minutu kada je pogodio sa bele tačke, da bi devet minuta kasnije za prednost domaćeg tima pogodio Edin Džeko,
Preko potrebna pobeda fudbalerima Fenerbahčea izmakla im je u 63. minutu kada je strelac za Alanjaspor ponovo bio Augusto.
Imao je Brazilac veliku šansu da bude i trostruki strelac, ali srećom po Fener nije realizovao novu priliku.
Srpski kapiten ove sezone odigrao je 25 utakmica na kojima je postigao osam golova i sedam asistencija.
Posle kiksa koji sebi nisu smeli da dopute domaćini su ostali drugi na tabeli sa dva boda manje od prvog Galatasaraja.