Istakla je, takođe, da vlast u Srbiji nema nikakav uticaj na sudstvo, ali da će nastaviti da traži pravdu i da insistira da se nađe ko je bio nalogodavac, a ko ubica Slavka Ćuruvije.
"Branka Prpa je bila svedok odbrane u ovom procesu i ona je rekla "ne, nisu ovo ubice". Kako mislite da ima neki sudija da nakon toga kaže da jesu. Prpa je bila jedini očevidac", rekla je premijerka za TV Prva.
Navela je, takođe, da želi da podseti, kako je rekla, sve dušebrižnike koji danas ponovo krive Aleksandra Vučića, da je suđenje povodom ubistva Slavka Ćuruvije počelo 2015. godine, kada je Vučić bio premijer i zapitala zašto ranije vlasti nisu uradile ništa da otkriju Ćuruvijine ubice.
"Zar to tada nije bilo lakše, kada je od ubistva bilo prošlo manje vremena. Imali su sve mehanizme u rukama i nisu pokrenuli nikakav postupak. Mi nemamo nikakav uticaj na sudstvo i pravosuđe u Srbiji jer su oni nezavisni, a one koji će danas da kažu da je pravosudje naše i da ga mi kontrolišemo želim da podsetim na samo jedan tvit da se vidi kako dijametralne stavove iznose", rekla je ona.
U prilog tome navela je da se predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas hvali kako sudstvo sve sudi u njegovu korist i da je dobio 132 presude protiv SNS političara i njihovih medija.
"Pa, je li onda ovo naše ili nezavisno sudstvo", zapitala je Brnabićeva.
Stej department: Obeshrabrujuća odluka Apelacionog suda u slučaju Ćuruvija
Odluka Apelacionog suda u Beogradu da preinači prvostepenu presudu i oslobodi četvoricu optuženih za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije - Radomira Markovića, Milana Radonjića, Ratka Romića i Miroslava Kuraka je obeshrabrujuća i predstavlja tužan dan za novinarstvo u Srbiji, ocenio je Stejt department.
"Obeshrabrujuće je videti da pravda i odgovornost za ubice Slavka Ćuruvije ostaju nedostižni, čak i 25 godina nakon njegovog ubistva. Tužan dan za novinarstvo", naveo je Stejt department.
Dodaje se da Stejt department potvrđuje svoju posvećenost da se okončaju nekažnjivosti za zločine nad novinarima i poziva globalnu zajednicu da se ujedini u traženju odgovornosti za one koji usmeravaju i vrše nasilje, uznemiravaju i zastrašuju medijske radnike.
OEBS i više novinarskih udruženja i organizacija juče su takođe kritikovali odluku Apelacionog suda.
Pogledajte i: