Za dokument je glasala 91 zemlja, uključujući Rusiju, Brazil, Indiju, Kinu i Saudijsku Arabiju. Osam država, uključujući SAD i Veliku Britaniju, bilo je protiv, a 62 zemlje bile su uzdržane, među njima je bila i Srbija.
Koautori rezolucije su, između ostalih, Alžir, Venecuela, Egipat, Jordan, Irak, Katar, Severna Koreja, Kuba, Kuvajt, Liban, Mauritanija, UAE, Sirija i Tunis.
Dokument se sastoji od osam tačaka. U prvoj se navodi da Izrael još nije ispoštovao rezoluciju 497 SB UN iz 1981. godine koja zahteva da zemlja ukine zakon kojom se uspostavlja izraelska jurisdikcija nad Golanskom visoravni.
Pored toga, u rezoluciji se zahteva da se „Izrael povuče sa okupirane sirijske Golanske visoravni do linije koja je postojala 4. juna 1967. godine, u skladu sa odgovarajućim rezolucijama SB“.
Takođe se navodi da „nastavak okupacije sirijske Golanske visoravni i faktička aneksija te teritorije predstavlja kamen spoticanja na putu ka pravednom, sveobuhvatnom i trajnom miru“.
Pored toga, Generalna skupština UN poziva Izrael da „obnovi pregovore na sirijskom i libanskom pravcu i da poštuje obaveze i garancije, dogovorene tokom ranijih pregovora“.
Golanska visoravan je do 1967. bila deo Sirije. Tokom Šestodnevnog rata izraelske trupe su okupirale ovu teritoriju, a 1981. godine su je jednostrano aneksirale. Pripadnost planinske visoravni smatra se glavnim subjektom izraelsko-sirijskog sukoba, a pre početka građanskog rata u Siriji postojali su pokušaji da se on reši.