„Malo je verovatno da mešanje nekih snaga van regiona može da ovu situaciju izmeni na bolje“, ocenio je portparol.
Peskov je istakao da Rusija prati situaciju u Nigeru, da je zabrinuta i da se zalaže za što skoriji povratak situacije u ustavne okvire.
Predsednik Nigera Mohamed Bazum koga su svrgnuli pobunjenici u toj zemlji, u članku koji je objavljen u izdanju „Vašington post“ apelovao je na SAD i međunarodnu zajednicu da pomognu u uspostavljanju ustavnog poretka u zemlji.
Pobunjenici u Nigeru su 26. jula objavili da smenjuju Muhameda Bazuma sa mesta predsednika zemlje, zatvaranje granica, uvođenje policijskog časa, suspenziju ustava i zabranu političkog delovanja partija. Oni su 28. jula saopštili da je na mesto šefa države došao general Abduraman Tijani. Tokom puča on je predvodio predsedničku gardu čije su jedinice pritvorile i nastavljaju da drže Bazuma. U Bazumovom kabinetu prvo su tvrdili da vojska nije podržala pobunjenike, ali je kasnije komanda Oružanih snaga izjavila o svojoj solidarnosti sa njima.
Šta Rusija može da ponudi Africi i zašto „crni kontinent“ postaje sve značajniji akter u globalnoj politici poslušajte u emisiji „Svet sa Sputnjikom“ u kojoj govore profesor FPN dr Časlav Koprivica i novinar, nekadašnji dopisnik srpskih medija iz Afrike, Dragan Milosavljević.