„Ne mogu da vas obavestim da je postignut uspeh oko završne izjave. Međutim, taj samit je postao veliki uspeh, 60 zemalja je moglo da se dogovori po svim tačkama izveštaja, ali je jedna zemlja odbila da potvrdi jednu tačku“, rekao je on.
Dodao je da se Evropska unija uvek zalaže za interese Ukrajine na svim samitima bez izuzetka i nastaviće to da i dalje radi.
Zemlje NATO-a odobrile su 11. jula višegodišnji paket podrške Ukrajini, koji se sastoji od tri tačke: plan pomoći za postizanje kompatibilnosti ukrajinskih Oružanih snaga sa standardima NATO-a, stvaranje Saveta NATO-Ukrajina i potvrda prava Ukrajine da se pridruži Severnoatlantskom savezu, bez prethodnog sprovođenja akcionog plana za postizanje članstva.
Istovremeno, nije naznačen vremenski okvir za ulazak Ukrajine u blok, na čemu je Kijev insistirao. Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg je, naprotiv, rekao da je za Ukrajinu „sada najvažnije da opstane kao suverena država u Evropi, inače razgovor o članstvu u NATO uopšte neće imati smisla“.