„Moja obaveza je bila da kao predsednik reagujem na izjavu o imovini koju su potpisali u FBiH sve bošnjačke partije koje su i vlast i opozicija“, naveo je Dodik.
On je kazao da će predložiti da se odbace svi dosadašnji akti koji nisu predviđeni Ustavom.
„I to bez obzira na koji način su doneti - da li nasiljem visokog predstavnika, a pogotovo sudija Ustavnog suda BiH. I šta možemo tu očekivati nego uvek udarce na Srpsku“, izjavio je Dodik.
On je istakao da Ustavni sud BiH nije relevantan.
„To je sud jedne strane i u tom pogledu ćemo razgovarati sa partnerima iz drugih političkih partija“, naveo je Dodik, prenosi RTRS.
Dodik je, u skladu sa ustavnim ovlašćenjima, sazvao sutra u 14 časova, konsultativni sastanak sa predstavnicima svih parlamentarnih političkih partija iz Republike Srpske, a povodom zauzimanja stava o imovini Republike Srpske sa osvrtom na izjavu o imovini koju su potpisali bošnjački politički predstavnici iz Sarajeva.
Zajedničku izjavu o tzv. „državnoj imovini BiH“ su potpisala dva člana Predsedništva BiH, Denis Bećirović i Željko Komšić sa liderima osam bošnjačkih stranaka na nivou države i FBiH, kojom su međunarodne predstavnike pozvali da preduzmu odlučne korake da politika organa vlasti entiteta Republike Srpske ne bi doživela eskalaciju sa, kako navode, nepredvidivim i nesagledivim posledicama.
Izjavu su, pored Bećirovića i Komšića, koji je u Predsedništvo BiH izabran glasovima Bošnjaka, potpisali i Bakir Izetbegović (SDA), Nermin Nikšić (SDP), Elmedin Dino Konaković (NiP), Edin Forto (Naša stranka), Nermin Ogrešević (NES) i Semir Efendić (SBiH).