Naime, Rusija je zatražila da se Morozova obrati na sednici koju su sazvale zapadne zemlje. Stalna predstavnica SAD u UN Linda Tomas-Grinfild pozvala je da se održi proceduralno glasanje u Savetu bezbednosti kako bi se odlučilo da li će Morozovoj dati reč.
Tokom proceduralnog glasanja samo četiri zemlje su glasale za obraćanje Morozove, uključujući Rusiju, Kinu i Brazil. Protiv je bilo osam zemalja, uključujući Sjedinjene Američke Države i Veliku Britaniju. Tri zemlje su bile uzdržane. Da bi se Morozova obratila bilo je potrebno devet glasova „za“.
Licemerje i dvostruki standardi
Stalni predstavnik Rusije pri UN Vasilij Nebenzja izjavio je da je odluka Saveta bezbednosti da ne dozvoli Morozovoj da se obrati – licemerna.
„Žalimo što je danas jedan broj delegacija istupio protiv govornika koga smo mi predložili. Kada predstavnicima Donbasa pod izmišljenim izgovorima uskraćuju pravo da se obrate pred Savetom bezbednosti – to je manifestacija nedopustivog licemerja i dvostrukih standarda. To samo potvrđuje činjenicu da stanovnike Donbasa ne smatrate ljudima i da vas nije briga za njihove patnje“, rekao je Nebenzja.