Za takav čin potrebno je imati poseban plamen i osećaj prema otadžbini u kojoj se steklo osnovno obrazovanje. Dok se najavljuje kriza visoko-školske edukacije u SAD, kako glasi naslov jednog teksta u ,,Forin Afersu”, čime se predviđa da će do 2040. godine broj visoko-obrazovanih u Americi pasti na ispod 10 odsto, Srbija bi mogla da postane mesto gde se znanja istoka i zapada spajaju i susreću.
Može li Srbija svojom otvorenošću da postane čvorište visokoškolskog opbrazovanja u Evropi? Koje je najveće oružije Srbije u privlačenju obrazovanih ljudi iz inostranstva? Može li svet zaista postati pravednije mesto i šta su preduslovi za to?
Na ova i druga pitanja u emisiji ,,Tehnogram” govori prof. dr Jovan Filipović, redovni profesor na katedri za menadžment kvaliteta i standardizaciju na Fakultetu organizacionih nauka u Beogradu.
„Tehnogram“ je emisija portala i radija Sputnjik koju vodi Marko Nikolić. Teme se tiču novih tehnologija, inovacija u različitim oblastima i uspešnih biznis modela. Emituje se svakog drugog utorka u 21.00.