Pratite Sputnjik i na letovanju
Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com
„To što je turski predsednik na toj fotografiji je, blago govoreći, izazov za NATO, ako se tako može reći“, istakla je ona.
Berbokova je dodala da je to „jednostavno neshvatljivo“.
Komentarišući optužbe na račun „sporih“ isporuka oružja Bundestaga Kijevu, ministarka je izjavila da Nemačka „nema za cilj da obmanjuje svoje evropske susede“.
Kako je poručila, Berlin ne može tek tako da zameni tenkove.
Prethodno su se lideri Rusije, Turske i Irana sastali na trilateralnom samitu u Teheranu gde je i nastala zajednička fotografija.
Ukrajina je više puta tražila od zapadnih zemalja da usklade isporuke oružja. Istovremeno, Kijev je nekoliko puta optuživao Nemačku zbog presporog tempa isporuke raznog naoružanja.
Specijalna vojna operacija u Ukrajini
Predsednik Rusije Vladimir Putin je 24. februara objavio o početku vojne operacije demilitarizacije Ukrajine. On je u obraćanju sugrađanima rekao da okolnosti „zahtevaju odlučnu i hitnu akciju“, pošto su se republike Donbasa obratile Moskvi za pomoć. Putin je istakao da je cilj operacije „zaštita ljudi koji su već osam godina izloženi maltretiranju i genocidu od strane kijevskog režima“. Za to je, prema njegovim rečima, planirano da se izvrši „demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine“ i da se privedu pravdi svi ratni zločinci odgovorni za „krvave zločine nad civilima“ u Donbasu.
Ministarstvo odbrane Rusije redovno naglašava da ruska vojska ne nanosi nikakve udare po gradovima Ukrajine: vojna infrastruktura se onesposobljava visokopreciznim sredstvima.