Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).
„Neko se ljuti, neko se oseća nemoćnim ili uzrujanim i sve to izaziva reakciju kada čovek počinje da viče. Odnosno, to je mehanizam koji se sastoji od tri komponente: naših misli, naših osećanja i našeg ponašanja. Kada osoba viče, ona napada, a onaj ko se plaši on se krije. Međutim, obično se sve to dešava nesvesno, mi ne kontrolišemo taj mehanizam koji nas tera da vičemo“, rekla je Čerepanova.
„Ako su roditelji navikli da viču jedni na druge, onda će i dete prihvatiti takav model ponašanja. Takav 'emocionalni pljusak' u komunikaciji sa bliskim osobama za mene znači da sam ja ta koja ne može da se izbori sa svojim emocijama, pa sam zato vikala na svoje dete. Odnosno, ja sam mu predala svoju bol i rekla mu: ‘Ne mogu da se izborim sa tim, molim te izbori se ti kako znaš’. A šta detetu ostaje, ostaje mu samo da plače, prebrodi to i nastavi dalje“, objašnjava ruski psiholog.