Prema njegovim rečima, planirano je da u ovoj godini budu završeni i radovi na dva konaka iz 18. veka koji su preseljeni iz mesta Skobalj zbog širenja basena Kolubara, a koji su ostali u izvornom obliku, te da jedan od tih konaka bude pretvoren u legat velikog pisca.
„To su prvi koraci koje ćemo uraditi u ovoj godini“, kaže Andrija Živković.
Inicijativa mnogih Lajkovčana da se na dostojan način sačuva sećanje na uglednog književnika, tvorca „Ćelijanske književnosti“, izgleda da je pala na plodno tle: sudeći po stavovima predsednika lajkovačke opštine, to su tek prvi koraci i u ovoj godini će ih biti još. Jedan od tih važnih koraka je i osnivanje književne nagrade „Radovan Beli Marković“.
„Prihvatićemo rado bilo koju inicijativu kada je o Belom Markoviću reč. Nadam se da će se i nagrada sa njegovim imenom uskoro ustanoviti i da će zaživeti. Ono što nam je posebno drago, jeste da smo kao opština prvi put prošle godine dodelili nagradu ’Počasni građanin‘ i to upravo Markoviću. Sve što budemo radili biće motivisano time da se na svoj način odužimo našem književniku“, kaže Živković.
On podseća i da se jedna od poslednjih promocija knjiga lajkovačkog literate dogodila nedavno na železničkom mostu u selu Ćelije, gde su se na jedinstven način sjedinili „Stojna vetrenjača“, reka Kolubara i piščevo rodno mesto. Na pitanje da li bi u tom ambijentu moglo zaživeti predstavljanje i drugih dela, a sve u čast autora „Lajkovačke pruge“, predsednik opštine odgovara:
„Poslednja promocija knjige ’Stojna vetrenjača‘ na mestu sa kog je Beli, kako je sam govorio, krenuo u svet — imala je izuzetnog odjeka u široj javnosti. Nadam se da ćemo u dogovoru sa našim kulturnim centrom, bibliotekom i ostalim ustanovama kulture uspeti i to da realizujemo, ili u letnjim mesecima ili u okviru Dana Lajkovca, u kojima bi jedan dan bio posvećen — Radovanu Belom Markoviću.“