Sivi vuk
Sivi vuk je dobio ime po sivoj boji dlake. On je najveća životinja u svojoj vrsti i jedina vrsta vukova koja živi u Severnoj Americi, Aziji i Evropi. To su pametne i socijalne životinje koje love u čoporima. Čopore čine odrasle jedinke i potomci. Vukovi love i ubijaju plen koji može da bude i mnogo veći nego što su oni, jedina opasnost su im ljudi i tigrovi.
Sibirski tigar
Predivni sibirski tigrovi su ugrožene vrste. Prema proceni, samo 500 jedinki ovih prelepih životinja se nalazi u prirodi. Njihov broj se smanjuje zbog nezakonitog lova, seče šuma i fragmentacije staništa što prouzrokuje promenu ekosistema.
Sibirski tigar ili amurski tigar je grabljivac koji živi u dalekim šumama jugoistočnog Sibira. Samo je oko 40 jedinki ostalo u divljini 1940-ih godina. Rusija je prva zemlja koja je u potpunosti zaštitila ove veličanstvene životinje. One mogu biti dugačke do tri metra, a teške i do 300 kilograma.
Žderavac
Žderavac je sisar iz porodice kuna. To je snažan i zdepast lešinar koji ima neprijatan miris. Ove životinje prate tragove vuka, risa i drugih sisara grabljivica u nadi da će pronaći ostavljen plen. Pored toga, oni mogu da love krupnije životinje zahvaljujući svojoj svireposti i neverovatnoj snazi. Zanimljiva je činjenica da žderavac ima zube koji mogu da kidaju zamrznuto i tvrdo meso.
Sibirski haski
To nisu divlje životinje, ali su odlični i snažni psi. Potiču iz severoistočnog Sibira. Prvobitno su uzgajani kao psi koji vuku sanke i koji čuvaju jelene Čukotskih plemena dok pasu. Sibirski haski ima dlaku koja može čak da izdrži temperaturu do minus 50 ili minus 60 stepeni Celzijusa. To su socijalni, druželjubivi psi koji su sačuvali instinkt za lov i da lutaju po beskrajnim prostranstvima još od perioda kada su živeli samo na Čukotki.
Smeđi medved
Od devet podvrsta smeđih medveda koji se mogu naći u Rusiji, evroazijski (Ursus arctos arctos) i sibirski (Ursus arctos collaris) su iz Sibira. Najveća populacija evroazijskih medveda na svetu živi samo istočno od Urala. Simbol Rusije i Sovjetskog Saveza, smeđi medved koristi se kao jedan od čestih likova u ruskoj literaturi i kulturi sa početka XVI veka. Na Olimpijadi 1980. godine u Moskvi je maskota bio medved Miška koga je smislio ilustrator dečijih knjiga Viktor Čižikov.
Sibirska veverica
Za razliku od već spomenutih životinja iz Sibira, ova životinja neće nikoga napasti. Ovo je jedina vrsta veverice koja je pronađena van teritorija Severne Amerike. Veverice mogu da porastu do 25 centimetara tokom svog kratkog života koji je prosečno dug oko dve do pet godina. Zanimljivo je da su sibirske ili azijske veverice jedne od malobrojnih sisara čije ponašanje, odnosno neke fizičke karakteristike, kao i karakterne crte se ne razlikuju kod mužjaka i ženki.
Sibirski mošusni jelen
Sibirski mošusni jelen, moškavac ili kabarga je sisar iz reda papkara. Mužjaci se razlikuju od ženki jer imaju dva neobična očnjaka koja vire. Bez rogova, mužjaci ove vrste tokom sezone parenja koriste svoje oštre očnjake za borbu protiv rivala. Krivolov je velika pretnja za sibirske kabarge. Love ih pre svega zbog vrednog mošusa koji stvaraju pomoću mošusne žlezde. On se koristi u kozmetici, u proizvodnji tamjana i u medicini u celom svetu.