„Razvoj sledeće generacije napredne veštačke inteligencije zahtevaće snažne nove kompjutere, koji su sposobni da izvode trilione (jedinica i 18 nula, milijardu milijardi) u sekundi“, saopšteno je iz kompanije Meta.
Taj superkompjuter koristiće istraživači Mete za nove modele koji mogu da nauče trilione primera, kao što su rad sa stotinama različitih jezika, analiza teksta, slika i videa, razvoj novih alata proširene realnosti...
Istraživači te kompanije već su počeli da koriste novi superkompjuter koji je delimično proradio.
„To će pomoći ne samo da korisnici budu bezbedni na našim servisima, već će to biti u budućnosti, jer se on gradi prvenstveno za Metaverzum“, saopšteno je iz kompanije Meta.
Mark Zakerberg ranije je rekao da je Metaverzum veliki projekat te kompanije. To je virtuelni prostor u koji korisnici mogu da uđu sa različitih uređaja i da se bave neograničenim brojem aktivnosti, kao što je druženje, igranje, rad, razgovori, posao...
„Metaverzum je sledeća generacija interneta.On se može shvatiti kao internet čiji smo deo, odnosno internet u kom možemo da budemo, za razliku od sadašnjeg na kom smo gledajući u ekrane mobilnih telefona ili računara“, rekao je Zakerberg.
Kako je objašnjeno iz Mete, novi superkompjuter moći će da obradi egzabajt podataka (više od milijardu gigabajta), što je ekvivalentno veličini visoko kvalitetnog videa koji bi trajao 36.000 godina.