Čokoladno mleko
Osim ako ga ne konzumirate odmah nakon intenzivnog treninga, imajte na umu da se ne radi o napitku koji je potpuno bezazlen – jedna bočica ovog napitka sadrži oko 21 gram šećera plus pojačivače ukusa
Sok od brusnice
Znate li da ovo voće ima jako malo kalorija i da je neopisivo zdravo? Pa kako se tako nešto može pretvoriti u nešto nezdravo? Upravo zbog gorkog ukusa soka brusnice, proizvođači dodaju puno šećera kako bi nastao sok.
Napici od narandže
Baš kao što postoji lažni sir, sok od narandže često nije ono što očekujete – radi se o mešavini vode i gustog slatkog sirupa i malo koncentrata pravog soka, ulja i ostalih hemikalija. Jasno je da zdravstvenih dobrobiti u ovom sirupu nema.
Sok od paradajza
Paradajz može da bude voće bogato antioksidansima, ali bilo kakve dobrobiti ovog napitka se gube nakon što se on flašira. U želji da paradajz postane aromatičan napitak, proizvođači dodaju natrijum, pa se pretpostavlja da u jednoj šoljici takvog soka u sebe unesete 30 odsto dnevne preporučene doze natrijuma.
Velika šoljica kafe
Dok šoljica ili dve kafe imaju benefite po zdravlje, razmislite ako vam je prvi napitak ujutro šoljica od 2 decilitra puna ovog napitka jer, prema rečima stručnjaka, kosti od toga slabe. Odrasla osoba bi trebalo da unese oko 400 mililitara kafe u danu, a sve više od toga može da uzrokuje razvoj osteoporoze.
Flaširana voda
Problem je u poznatom "kriminalcu" BPA (bisfenol A), hemijske komponente, koja oponaša hormone i nalazi se u mnogo plastičnih predmeta. Prema pisanju nekih studija, ova hemikalija može da utiče na razvoj raka i plodnost.
Kafa u limenkama
Da istaknemo očigledno: Pre kupovine bilo kojeg proizvoda, pročitajte šta piše na nalepnici. U slučaju kafe u limenci, mnogi proizvođači će dodati mnogo šećera i mleka kako bi napitak bio ukusniji, piše portal "Večernji".
Voda sa vitaminima
Iako na njima piše voda, jedna flaša ovog pića sadrži oko 120 kalorija, a svaka od njih dolazi od šećera.