Vu je istakao da su, pod strateškim vođstvom predsednika Si Đinpinga i predsednika Aleksandra Vučića, razmena i saradnja između dve vojske u različitim oblastima postigle izvanredne i plodonosne rezultate, a projekti neprekidno napreduju.
On je, u intervjuu za „Novosti“, rekao da je za tri godine, nakon posete nekim jedinicama i posmatranja određenih vežbi, jasno video da su u poređenju sa nekadašnjim jedinicama, današnje srpske vojne snage postigle značajan napredak u moralu, naoružanju, obuci i kadrovskom tretmanu.
„Mislim da će sve to pomoći da se poveća poverenje i sposobnost Srbije da sprovodi politiku vojne neutralnosti i odbrani suverenitet i bezbednost, a pomoći će i Srbiji da dâ novi doprinos međunarodnim mirovnim operacijama“, kazao je Vu.
On je podsetio da je Srbija od Kine kupila bespilotne letelice CH-92A opremljene raketama FT-8C.
„Takođe, trenutno je u razvoju srpska bespilotna letelica ‘Pegaz’, a kinesko razvojno iskustvo na polju ovakvih vazduhoplova može da bude od pomoći u ovom važnom projektu“, naveo je Vu Jonđe.
Na pitanje da li je Kina zainteresovana za neka oružja koja prave srpske fabrike, Vu je odgovorio da su se poslednjih godina pojavili mnogi proizvodi koji su po kvalitetu za kratko vreme postali čuveni u svetu namenske industrije, poput samohodne haubice „nora“, serije oklopnih vozila pod imenom „lazar“, kao i oklopno borbeno vozilo „miloš“.
„Verujem da će Kina i Srbija u budućnosti moći da pronađu još više zajedničkih tačaka saradnje u namenskoj industriji, a srpsko iskustvo i tehnologija takođe mogu da pruže referencu za razvoj opreme u Kini“, rekao je Vu.