NBA: Jokić se ponovo igrao košarke, ali – uzalud /video/

Nikola Jokić, reprezentativac Srbije, odigrao je sjajnu utakmicu za Denver protiv Los Anđeles Klipersa, ali nije uspeo da donese pobedu svojoj ekipi.
Sputnik

Somborac je stao na korak od tripl-dabl učinka pošto je upisao 24 poena uz deset asistencija i devet skokova.

Srpski zet čeka Božić da protiv Jokića dokaže da je trener s razlogom dobio otkaz

Na kraju, Denver je poražen rezultatom 121:108, što je drugi uzastopni poraz te ekipe od početka sezone.

Klipersi su od starta duela najavili da žele da se osvete Denveru za poraz u prethodnoj sezoni, odnosno plej-ofu.

Tada su Nagetsi uspeli da se vrate sa zaostatka od 3-1 i da sa 4-3 izbore plasman u finale Zapadne konferencije.

Klipersi su u prvoj deonici stekli šest poena viška, do poluvremena je ta razlika „otišla“ na 17 poena, a pred ulazak u poslednju deonicu ona je iznosila čak 19 poena.

Na kraju, Denver je uspeo samo da umanji poraz, drugi na dve odigrane utakmice u novoj NBA sezoni.

Jokić je najveću podršku imao u DžamaluMareju koji je ubacio 23 poena, VilBarton je sa klupe dodao 15, a MonteMoris 13 poena.

Na drugoj strani, Pol Džordž je bio lider sa 23 poena, Kavaj Lenard je dodao 21, Serž Ibaka 15, a Nikola Batum 13 poena, dok je hrvatski centar Ivica Zubac, bivši igrač Mege, upisao 12 poena.