Trampovi najbliži saradnici su rekli da je njegovo odbijanje popuštanja delom posledica nezadovoljstva što su bivša demokratska predsednička kandidatkinja Hilari Klinton i bivši američki predsednik Barak Obama negativno uticali na njegovu trku za predsednika, tvrdeći da se Rusija navodno umešala u izbore 2016. godine.
Prema američkom mediju, Tramp veruje da je pošteno ne priznati pobedu Džoa Bajdena, uprkos činjenici da je Hilari Klinton odmah priznala svoj poraz.
Tramp nastavlja da „celi rane“ od gubitka od kandidata kojeg je više puta nazivao nedostojnim protivnikom, što je za njega ponižavajuće. On se 19. novembra nije pojavio na prvom brifingu Operativne grupe za borbu protiv kovida 19, koji je organizovan posle više od šest meseci.
Kako navodi američki medij, Trampovi prijatelji i poslovni partneri tražili su od njega da misli o budućnosti. Prema njihovim rečima, takvo ponašanje može da mu šteti. Mnogi su zabrinuti i zbog toga što Tramp veruje u tvrdnje njegovog advokata Rudija Đulijanija da bi pravna sredstva mogla da promene ishod izbora. Međutim, američki predsednik je uporan.
Situacija će se možda promeniti za nedelju ili deset dana, ali trenutno Tramp još uvek nije spreman da popusti.
Američki predsednički izbori su održani 3. novembra. Za mesto predsednika su se borili kandidat republikanaca Donald Tramp i njegov protivkandidat iz redova demokrata Džo Bajden, prema izbornim projekcijama pojedinih medija Bajden je proglašen pobednikom, ali zvanični rezultati izbora još uvek nisu objavljeni.
Američke vlasti optužile su Rusiju za mešanje u izbore 2016. godine, Moskva to negira. Na osnovu nepotvrđenog izveštaja o Trampovim „vezama sa Rusijom“, američke obaveštajne službe nadgledale su Trampove saradnike. Naknadno je „ruski slučaj“ istražio specijalni tužilac Robert Mjuler, koji nije pronašao dokaze o „Trampovom dosluhu sa Rusijom“.
Pročitajte još: