On se predao vlastima grada Barankilja odakle je u petak odleteo avionom američke DEA u SAD, precizira list pozivajući se na neimenovane izvore.
Kolumbijske vlasti dozvolile su Alkali da napusti zemlju uprkos obustavi međunarodnog vazdušnog saobraćaja, uvedenom u okviru borbe protiv virusa korona.
Podsetimo, američki državni sekretar Majk Pompeo izjavio je ranije da je Ministarstvo pravde SAD optužilo predsednika Venecuele Nikolasa Madura i još nekoliko predstavnika rukovodstva te zemlje za umešanost u trgovinu drogom, a Stejt department je za informacije o Madurovoj umešanosti ponudio nagradu od 15 miliona dolara, izjavio je američki državni sekretar Majk Pompeo.
Pompeo je istakao da su vlasti SAD za Madura ponudile nagradu od 15 miliona dolara, a za ostale optužene venecuelanske državljane po 10 miliona dolara.
Kako se još navodi u saopštenju američkog Ministarstva pravde, Maduru i nekoliko njegovih saradnika preti doživotna kazna zatvora zbog podignutih optužbi.
Situacija u Venecueli
Podsetimo, nakon što su početkom 2019. godine u Venecueli započeli masovni protesti protiv legitimnog predsednika zemlje Nikolasa Madura, američki državni sekretar Majk Pompeo je izjavio da Vašington više neće priznavati vlast na čelu sa Madurom, koji je sa svoje strane objavio prekid diplomatskih odnosa sa Vašingtonom.
Pored toga, američke vlasti su pored nekoliko drugih zemalja podržale Huana Gvaida, predsednika Nacionalne skupštine, koju kontroliše opozicija, a koji se dva puta proglašavao za „privremenog predsednika“. Drugu „zakletvu“ položio je ovog januara.
U Moskvi su Gvaidov „predsednički status“ nazvali nepostojećim.