U emisiji TV kanala ZIK on je ispričao kako je od 2014. godine za medije često govorio o ovoj temi a da se potom pojavio Zvijad Kušitašvili koji je kooordinisao gruzijsku dijasporu, garantujući mu u ime tadašnjeg ukrajinskog predsednika Petra Porošenka bezbednost ako dođe u Kijev.
Trebalo je da kaže da je čitavu priču o gruzijskim snajperistima smislio Kremlj.
„I obećali su mi dobar, lep život“, dodao je Citelašvili, izražavajući spremnost da sarađuje u istrazi o događajima na Majdanu ako aktuelni predsednik Vladimir Zelenski to zatraži.
Šta se dešavalo na Majdanu
Krajem novembra 2013. godine nakon što je tadašnja ukrajinska vlada odbila da poptiše Sporazum sa EU, pristalice evrointregracija zauzeli su centralni kijvski trg – Majdan.
Kasnije će izbiti sukobi s policijom u kojima je bilo mnogo žrtava na obe strane.
Posle državnog prevrata odgovornost za smrt ljudi u Kijevu su svalili na bivšeg predsednika Viktora Janukoviča i specijalnu jedinucu „Berkut“ koja je potom i rasformirana.
Janukovič i pripadnici te jedinice odbacili su svaku odgovornost a bivši ukrajinski lider je isticao da nije izdao naredbu da se puca po mirnim demonstrantima i da je čak naredio da se sva policija povuče iu Kijeva.
Zvanična istraga je u ćorskokaku.
Uloga gruzijskih snajperista
Međutim, bivši gruzijski vojnici Koba Nergadze i Aleksandar Revazišvili obelodanili su svojevremeno da su oružje i naređenje da otvore vatru na ljude na trgu dobili od šefa Komiteta Rade za pitanja nacionalne bezbednosti i odbrane Sergeja Pašinskog.
General Citelašvili je više puta izjavljivao da su snajperisti koji su pucali na Majdanu bili bivši pripadnici snaga bezbednosti nekadašnjeg gruzijskog redsednika Mihaila Sakašvilija.