„Borbena Barbi“ je nadimak koji je Hodžova dobila nakon što se u svojoj kasarni pojavila na visokim štiklama i sa roze koferom. Njen atipični izgled su dopunile guste veštačke trepavice i podebeli sloj upadljive šminke.
Hodžova je službovala u Iraku, gde je čak dobila i orden. Prema njenim rečima, pošto su kolege smatrale da je nagradu nezasluženo dobila, počeli su da je kinje i ponižavaju. Međutim, nije se završilo samo na tome. Jednom prilikom su u menzi bacile konzervu gaziranog pića, pogodivši je u glavu. Maltretiranje se nije završilo ni kada je dala otkaz i otišla iz vojske. Bivše kolege nastavljaju da joj upućuju uvrede putem društvenih mreža.
Atomski podvodni bordel britanskih oružanih snaga
Priča sa Ketrin Hodž nije najozbiljniji skandal u britanskim oružanim snagama. U oktobru 2017. godine, čitav svet je čuo za „podvodni bordel“ na podmornici „Vidžilant“. Glavni „razvratnik“ je bio kapetan Stjuart Armstrong, koji je protivno pravilima stupio u seksualne odnose sa inženjerkom za tehničko održavanje Rebekom Edvards. Kasnije se ispostavilo da su pod vodom seks imali još neki oficiri i oficirke.
Pentagon ipak na prvom mestu
Svetski „broj jedan“ po broju seksualnih skandala je Pentagon. U američkoj vojsci udeo žena čini 15 odsto. Svake godine više od 5.000 njih prijavi neki vid zlostavljanja. Jedan od najpoznatijih je bio slučaj kada su se 2017. godine na društvenim mrežama pojavile fotografije golih žena-vojnika iz Korpusa marinaca. Naravno da većina njih nije ni sanjala da su ih kolege fotografisale. Tadašnji ministar odbrane SAD Džejms Matis je ovaj događaj nazvao „odsustvom poštovanja ljudskog dostojanstva“. Iako je odmah pokrenuta istraga, do danas se ne zna ishod.
Početkom februara 2018. godine, američki Kongres je dobio na razmatranje materijale i svedočanstva o velikom broju silovanja i seksualnog uznemiravanja u elitnim vojnim obrazovnim institucijama, poput Vest pointa, na vazduhoplovnim i mornaričkim akademijama. Samo tokom prošle godine bilo je zabeleženo 50 sličnih incidenata, što je skoro dva puta više nego 2016. godine. Ovaj problem je već nekoliko godina zastupljen u vojsci, a 1999. godine snimljen je film „Ćerka generala“, u kojem je glavna junakinja žrtva svojih kolega sa klase, koji su je grupno silovali.
Silovanja na poligonu Bundesvera
Ozbiljan rast broja slučajeva seksualnog uznemiravanja zabeležen je i 2017. godine u okviru Bundesvera. Prošle godine su u nemačkoj vojsci zabeležena 234 slučaja kršenja pravila, što je za 80 odsto više nego 2016. godine. Tako su u gradiću Pfulendorf, prema svedočenju jednog od oficira, regruti u centru obuke bili izloženi krajnje ekstravagantnim „testovima“. Instruktori su terali momke i devojke da se skinu do pola, posle čega su ih primoravali da ispune krajnje ponižvajuće zadatke i povrh svega sve to snimali. Početkom novembra prošle godine je na poligonu jednog dela jedinica PVO, nakon plesne večeri organizovane za vojnike, jedan vodnik silovao dve regrutkinje od 18 i 22 godine.
Rukovodstvo Bundesvera uopšte ne dramatizuje situaciju. Prema rečima predstavnika nemačkog resora odbrane, realan broj silovanja u redovima nemačke vojske se ne menja već nekoliko godina. Razlika u broju prijavljenih slučajeva u vezi je sa time što se žene sve manje plaše da o tome otvoreno govore. Prema mišljenju eksperata, veliku ulogu u svemu ovome je odigrao poslednji talas seks-skandala na Zapadu.