Koordinatorka organizacije Joana Točidlovska rekla je da je organizacija skupljala izmet vukova, kako bi saznali nešto više o njegovoj genetici.
Ona objašnjava da su kamere bile postavljene u šumi radi proučavanja dabrova, ali da je snimak crnih vukova promenio tok istraživanja.
Na jednom snimku, vide se crni i sivi vuk kako prelaze potok u šumi, dok se na drugom snimku snimljenom prošle jeseni vide dva crna i jedan sivi vuk koji preskaču isti potok.
Većina od 2.500 do 3.000 vukova u Poljskoj je siva sa crvenim ili crnim akcentima.
Navodi se da crno krzno potiče od genetske mutacije koja je verovatno bila kod domaćih pasa pre više hiljada godina.
Tamno krzno je retko u Evropi zbog smanjene genetske raznolikosti, ali najmanje polovina populacije vukova ima crno krzno u Nacionalnom parku Jelouston u Sjedinjenim Američkim Državama. Pošto vukovi putuju u porodicama, Točidlovska kaže da su oni verovatno braća i sestre i stari otprilike godinu dana.
Organizacija za zaštitu prirode, koja već 13 godina prati vukove u Poljskoj, nije otkrila lokaciju šume kako bi zaštitila vukove od krivolova i sprečila širenje dezinformacija o njima.
Vukovi su u Poljskoj skoro izumrli do 1950. godine, ali se populacija vratila početkom 2000. godine, posebno u centralnom delu zemlje.