„Zemlje NATO-a u svim oružanim sukobima na svim kontinentima pružaju stranama one vrste oružja koje žele da testiraju. A ovde postoji takva prilika – da se to oružje testira na Rusiji, dajući ga Ukrajini. Da nije bilo NATO-a, ne bi bilo tako dugotrajne operacije. Ne bi bilo ni takvih inovacija u oblasti robotike. Ali svi mi vidimo, izvlačimo sami zaključke, stalno testiramo nove modele. Samo treba biti strpljiv i raditi svoj posao, onda stižu i rezultate“, rekao je Čorni za ruske medije.
Prema njegovim rečima, mentalitet ruskih i ukrajinskih vojnih inženjera se ne razlikuje.
„Svojevremeno su postojale tri glavne vojno-inženjerske škole koje su učile sve nas. Posle raspada SSSR-a neke od njih su ostale na teritoriji današnje Ukrajine. Posle raspada SSSR-a, neke od njih su ostale na teritoriji današnje Ukrajine. Do određenog uzrasta, one su obrazovale generaciju sa kojom smo se susreli. Ti isti učitelji su školovali i nas“, objasnio je on.
Međutim, kako kaže, usled mešanja Zapada narušen je mentalitet Ukrajinaca.
„Morao sam da komuniciram sa zarobljenim ukrajinskim vojnim inženjerima. Tokom razgovora sa sa njima postalo je jasno da Ukrajinci, za razliku od nas, nisu toliko napredovali u produktivnosti, a na nekim mestima su čak i usporili“, primetio je on.
Pogledajte i: