Oštećeni Antonijević je upućen na parnični postupak radi ostvarivanja imovinsko-pravnog zahteva.
Sudija je obrazlažući presudu navela da je sud cenio sve materijalne dokaze kao i iskaze svedoka, odnosno očevidaca ovog događaja.
Kako je navela postupajuća sudija, dokazano je da je Bjelogrlić počinio krivično delo nasilničko ponašanje time što primenom nasilja teže remetio javni red i mir, ali i da je, kako je napomenula, sud ocenio da se nije ponašao drsko i bezobzirno.
Sud je cenio i njihov raniji sukob koji traje godinama, a koji su obojica potvrdili u sudnici.
Kada je reč o krivičnoj sankciji sud je od olakšavajućih okolnosti na strani okrivljenog cenio da je neosuđivan, porodičan čovek i dramski umetnik, dok otežavajućih okolnosti nije bilo.
Sudija je istakla da je ovakva presuda mera upozorenja, a ne kazna.
Bjelogrlić je po izlasku iz suda novinarima rekao da nije zadovoljan presudom.
"Ovakva presuda je za mene razočaravajuća. Mislim da sud nije usvojio niz fakata i činjenica iznesenih u sudnici za ove tri godine, koji su jasno pokazali da ja nisam izvršio krivično delo za koje sam osuđen. Moji advokati će uložiti žalbu i iskoristi sva pravna sredstva da se izbore za pravedan ishod", rekao je Bjelogrlić.
U završnim rečima tužilaštvo je predložilo da sud Bjelogrlića osudi na kaznu zatvora od šest meseci, dok je odbrana tražila oslobađajuću presudu.
Bjelogrlić je u svojoj odbrani detaljno opisao odnos njih dvojice, tvrdeći da ga Antonijević napada godinama, te da je sukob u Nišu posledica toga.
Istraga u ovom slučaju sprovedena je u Nišu, ali je nakon podizanja optužnog predloga protiv Bjelogrlića Osnovni sud u Nišu zatražio da se predmet delegira beogradskom sudu, što je Vrhovni kasacioni sud (VKS) odobrio iz razloga procesne celishodnosti, pošto su i optuženi i oštećeni, kao i branilac i svedoci svi iz Beograda, prenosi Tanjug.
Pogledajte i: