„Očigledno je da nismo uspeli da Putina pretvorimo u odmetnika niti da ga izolujemo (na međunarodnoj sceni)“, priznao je stručnjak, naglasivši da se mnogo toga u šta bi Zapad želeo da veruje ruši van njegovih granica.
Miršajmer je ocenio da je američka politika Bajdena u Ukrajini doživela potpuni neuspeh, jer je prema mnogima Kijev na ivici propasti, dok ruska ekonomija, istovremeno, jača.
„Bajden nije uspeo da baci Rusiju na kolena, nije uništio rusku ekonomiju, nasuprot, ruska privreda je u progresu. Ruske oružane snage ne postaju slabije, već sve jače“, podvukao je politikolog.
On je podsetio da je jedan od glavnih komandanata NATO izjavio da je ruska vojska postala još moćnija, nego na početku specijalne vojne operacije.
Takođe je dodao da je ono što se desilo u Ukrajini ogroman neuspeh Bajdenove administracije.
Bajden je u februaru objavio nove restriktivne mere protiv Rusije i obećao da će Putina učiniti otpadnikom na međunarodnoj sceni.
Šesnaesti Samit BRIKS-a, koji je ključni događaj ruskog predsedavanja, održan je u Kazanju od 22. do 24. oktobra. Na Samitu BRIKS-a u sredu je usvojena zajednička Kazanjska deklaracija.
Asocijaciju su 2006. godine osnovali Brazil, Indija, Kina i Rusija, a 2011. im se pridružila i Južnoafrička Republika. Od 1. januara ove godine, punopravni članovi grupe postali su Egipat, Etiopija, Iran i UAE, a na upravo održanom Samitu pridružila se i Belorusija. Istovremeno, mnogo zemalja je zainteresovan za članstvo u BRIKS-u.
Pogledajte i: