Titula za Beloruskinju – i napad na prvo mesto!

Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila VTA turnir u Vuhanu, pošto je u finalu pobedila Kineskinju Ćinven Ženg rezultatom 6:3, 5:7, 6:3.
Sputnik
Meč je trajao dva sata i 40 minuta. Sabalenka je druga teniserka sveta, dok je Ženg sedma na VTA listi.
Beloruska teniserka je dobila prvi set pošto je protivnici oduzela servis u šestom gemu.
U drugom setu je bilo pet brejkova, gde je Ženg bila bolja nakon što je u 12. gemu napravila brejk za izjednačenje u setovima.
Sabalenka je u trećem setu povela 3:0, potom je održavala prednost do kraja meča koji je završila sa brejkom.
Beloruska teniserka je danas došla do treće uzastopne titule u Vuhanu i 17. u karijeri.
Trijumf u Vuhanu doveo je Arinu Sabalenku na dohvat prvog mesta na svetu. Beloruskinja će na novoj rang listi biti na samo 69 poena zaostatka od Ige Švjontek. Do pre nekoliko meseci je preokret na vrhu izgledao kao nemoguća misija, ali odluka Ige Švjontek da od US Opena, početkom septembra, ne igra, dovela je njenu sjajnu rivalku na prag smene.
Šargarepica se poklonila pred Najvećim: Legenda!