Banjaluka slavi istorijski bod

Fudbaleri Borca i Panatinaikosa odigrali su nerešeno 1:1 u meču prvog kola Lige konferencije.
Sputnik
Banjalučani su osvojili istorijski prvi bod i postigli prvi gol u grupnoj fazi evropskog takmičenja.
Gosti su u poveli u 11. minutu, bivši reprezentativac Srbije Filip Mladenović bio je asistent, a kapiten Anastasios Bakasetas strelac.
Borac je izjednačio u 50. minutu, Sebastijan Herera je centrirao iz slobodnog udarca, a bivši napadač Crvene zvezde Đorđe Despotović udarcem glavom pogodio je mrežu.
Malo je nedostajalo da Herera u 53. minutu donese potpuni preokret Borcu, ali je udarac Herere fenomenalno odbranio golman gostiju Bartolomej Dragovski.
Uz Mladenovića, u startnoj postavi Panatainaikosa bili su Nemanja Maksimović, koji je dobio žuti karton i zamenjen je u 78. minutu, kao i Filip Đuričić, koji je odigrao ceo meč.
U drugom kolu, 24. oktobra, APOEL će na Kipru ugostiti Borac.