Ub i Matić(i) slave Denzela – džoker ispisao istoriju

Jedinstvo Ub došlo je do prvog trijumfa u Superligi. Istoriju je ispisao rezervista Denzel Ričardson i to sa dva gola u pobedi nad Spartak Suboticom - 2:'0 (0:0) na stadionu „Dragan Džajić“ u 10. kolu srpskog elitnog prvenstva.
Sputnik
Klub koji je u vlasništvu Nemanje Matića, a čije boje brani njegov rođeni brat Uroš, stigao je do svoje prve pobede u Superligi ikada.
Tek u 10. kolu Ubljani su osetili ukus pobede, a za to se postarao napadač iz Gane koji je ušao u 61. minutu i rešio pitanje pobednika.
Interesantno je da je uz Denzela u istom minutu ušao i Miladinović, te su upravo njih dvojica bili strelac i asistent.
Nepuna dva minuta igre bila su im potrebna da pronađu put do Sparakove mreže.
Do kraja susreta Denzel Ričardson uspeo je da postigne još jedan pogodak i to u drugom minutu sudijske nadoknade, za veliko slavlje i pisanje istorije na Ubu.
Jedinstvo je uprkos pobedi ostalo na dnu tabele Superlige, stigavši do četvrtog boda, dok pretposlenji IMT ima duplo više.
Kada je Spartak u pitanju, oni takođe imaju osam bodova, a u prethodnih pet utakmica zabeležili su čak četvrti poraz.