List se poziva na podatke iz članka u časopisu Nankinskog univerziteta aeronautike i kosmonautike, a projektovani dron može da se kreće brzinom od gotovo 144 kilometra na sat tokom 105 minuta, što obezbeđuje let do 200 kilometara. Dron je takođe sposoban da lebdi u vazduhu neko vreme, pre gađanja odabrane mete.
U članku se navodi da je domet leta dovoljan da pređe 180 kilometara dug Tajvanski moreuz.
Projektanti čije reči citira list izjavili su da ovakva lutajuća municija „može da se proizvodi po niskoj ceni“, što potencijalno omogućava Kini prednost u bilo kojoj trci u naoružanju dronova.
Takođe se ističe da je glavni konkurent drona „Norinko“ taktička lutajuća municija „Svičblejd 600“ američke proizvodnje, brzine od oko 110 kilometara na sat, a vreme leta 40 minuta i domet borbe oko 40 kilometara.
Situacija oko Tajvana zaoštrena je nakon posete Nensi Pelosi, tadašnjeg predsedavajućeg Predstavničkog doma Kongresa SAD ostrvu 2022. godine. Kina smatra Tajvan delom svoje teritorije, osudila je posetu Pelosi, ocenivši je kao podršku Vašingtona tajvanskog separatizma i održala velike vojne vežbe.
Pogledajte i: