„Telegram je ažurirao svoje uslove korišćenja usluge i politiku privatnosti kako bi obezbedio jednoobraznost u celom svetu. IP adrese i brojevi telefona onih koji krše pravila platforme mogu biti otkriveni nadležnim organima kao odgovor na razumne legalne zahteve“, navodi se u saopštenju.
Tako je na veb stranici mesindžera u odeljku „Politika privatnosti Telegrama“ dodat novi član pod brojem 8.3 „Pravosudni organi“, u kojem se navodi da „ako Telegram dobije zvaničan zahtev od nadležnih pravosudnih organa, kojim se potvrđuje da ste osumnjičeni u krivičnom predmetu za nezakonite radnje koje krše korisnički ugovor Telegrama, izvršićemo pravnu analizu zahteva i možemo da dostavimo vašu IP adresu i broj telefona nadležnim organima“.
„Ukoliko se predsaju bilo kakvi podaci, to ćemo prikazati u izveštaju koji se ažurira svaka tri meseca na zvaničnom kanalu“, dodaje se u pravilima.
U korisničkom ugovoru je navedeno da mesindžer ne treba koristiti, između ostalog, za slanje neželjene pošte ili obmanjivanje korisnika, a korisnik je takođe saglasan da ne poziva na nasilje na javnim kanalima, botovima i drugim javnim čatovima na Telegramu. Takođe se ne sme postavljati ilegalan pornografski sadržaj na kanale, botove ili druge javne čatove ili se baviti „aktivnostima koje su ilegalne u većini zemalja“.
Pogledajte i: