Srbin dao gol – njegov tim slavio sa čak 9:1!

Kakav meč je viđen u Holandiji ove večeri, gde je Az Alkmar na svom stadionu slavio protiv Herenvena sa ogromnih 9:1! Strelac jednog od golova za domaću ekipa bio je i Kristijan Belić, reprezentativac Srbije.
Sputnik
Posle prvog poluvremena nije slutilo na ovakav debakl Herenvena. AZ je poveo u četvrtim minutu golom Mejnansa, a gosti su izjednačili preko Bruersa, petnaest minuta kasnije. Novo vođstvo AZ-u doneo je Perot u 23. minutu za 2:1 i tim rezultatom je završeno prvih 45 minuta.
A onda - kanonada u nastavku meča, još sedam golova u mreži Herenvena u periodu od 48. do 85, minuta, a strelac osmog gola za AZ Alkmar bio je i reprezentativac Srbije Kristijan Belić u 82. minutu posle kornera.
AZ je na visokom drugom mestu, sa 13 bodova, dva manje od lidera PSV-a. Herenven je na 12. poziciji sa četiri osvojena boda.
Kecmanović za Sputnjik: Nole je tu – sve je bolje