Devojačka kula (Kiz Kulesi), poznata i kao Leanderov toranj, smatra se prepoznatljivim simbolom Istanbula i pravi je dragulj Bosfora. Ova kula, sagrađena na steni na ušću Bosforskog moreuza u Mramorno more, jedno je od najmisterioznijih i najromantičnijih mesta u Istanbulu.
Fraska ostrva su raj za ljubitelje šetnje. Na severnoistočnim ivicama ostrva Kalasoja možete prošetati do svetionika Kallur dok se sve vreme hajkinga pruža neverovatan pogled.
Svetionik u Džedi, u Saudiskoj Arabiji. Sa visinom od približno 113 metara najviši je svetionik na svetu.
Svetionik u Kejptaunu u Južnoj Africi.
Napušteni svetionik "Aniva" na steni Sivučija na na ruskom ostrvu Sahalin.
Pogled na svetionik u Portugaliji. U pozadini je ogroman talas na kojem surfuje nemački surfer Sebastijan Štajtner
Svetionik La Serena u Čileu. Izgrađen je 1950. godine i u njemu se nalazi ratni muzej.
Svetionik u luci na Bodenskom jezeru koje se nalazi na granici Nemačke, Švajcarske i Austrije.
Najstariji svetionik na svetu je Herkulov toranj i nalazi se u španskoj autonomnoj pokrajini Galiciji. Ovaj svetionik izgrađen je u prvom veku nove ere i još uvek je u funkciji.
Svetionik na ostrvu Andros, u grčkom arhipelagu Kikladi. Zbog bogastva u broju ostrva Grčka ima odlicnu mrezu svetionika, jednu od najboljih na svetu. Svetionik je izgrađen na steni u moru na izlazu iz luke, a otvoren je 1887 godine.
Svetionik opservatorija u Japanu, nalazi u vrtu Samjuela Kokinga na malom ostrvu Enošima u Fudžisavi. Kula ima dve palube za posmatranje, primarnu unutrašnju palubu i sekundarnu spoljnu palubu
Biciklisti se zaustavljaju da fotografišu zalazak sunca iza svetionika na severu Velsa.
Svetionik star 120 godina u Danskoj, postavljen na točkove i šine kako bi se pomerio na nekih 80 metara od Severnog mora. Trenurno je svetionik udaljen šest metara od mora.
Prelep svetionik na Šri Lanki.