Most na reci Čulišman sa koga se turistima pruža čaroban pogled na dolinu ove reke.
Šator na obali reke Čuja u Republici Altaj.
Kroz svoju viševekovnu istoriju ovaj ruski dragulj nekoliko puta bio je "glavna zvezda" u svetu - kada je na njegovoj teritoriji otkriveno istorijsko arheološko nalazište i kada je dospeo na spisak svetske baštine UNESKA.
Krave na stanici u selu Ust-Kan u Republici Altaj.
Jedinstveni spoj šumovitih, stepskih, planinskih i subplaninskih predela kakvi se retko gde sreću bili su "ulaznica" Altaja na spisak svetske baštine UNESKA.
Ljudi od davnina pokušavaju da odgonetnu tajne Altaja, nazivajući ga i „mestom sile“, „kolevkom sveta“ i „centrom vasione“.
Zlatne planine Altaja objedinjen su naziv za nekoliko Altajskih planina koje se nalaze u Ruskoj Federaciji, a prirodni kompleks čine Altajski državni prirodni rezervat sa zonom Teleckog jezera, Katunski biosferni rezervat sa planinom Beluha i zaravan na jugu Altaja - Ukok.
Kutak za umetnost u Ulaganskom okrugu Republike Altaj.
Skijalište Manžerok na planinama Altaj ove zime posetilo je više od 200.000 ljudi. Staze su duge 30 kilometara, a u naredne dve godine planirano je da se dužina poveća do 80 kilometara, a zatim i do 225 kilometara.
Planine, jezera, šume i pustinje Republike Altaj i Altajskog kraja su spektakularno odredište, pa interesovanje turista nije iznenađenje, uprkos udaljenosti ovog kraja od popularnijih gradova Rusije.
Božanstveni predeli kroz koje teče reka Čuj.
Veruje se da ime ovog kraja potiče od mongolske reči „altan“, što znači „Zlatne planine“.