Rusija nadigrala Belorusiju u prijateljskom meču

Fudbalska reprezentacija Rusije igrala je prijateljsku utakmicu protiv Belorusije i slavila je sa 4:0 (4:0).
Sputnik
Rusija je stigla u prednost već u 8. minutu kada je Mirančuk proigrao Obljakova, a ovaj dao gol za 1:0. Potom je Obljakov bio asistent Tjukavinu u 20. minutu za 2:0.
Već tada je bilo jasno da će Rusija doći do pobede, a potom je u drugom poluvremenu Čalov preuzeo glavnu ulogu.
Prvo je pogodio u 63. minutu, a onda i u 69. minutu za 4:0.
Čalovu je ovaj dubl bio prvi u reprezentaciji Rusije. Takođe u meču je debitovao golman moskovskog Spartaka Aleksandar Maksimenko, koji je ušao na teren početkom drugog poluvremena.
Ova utakmica će biti uzeta u obzir na rang listi Međunarodne fudbalske federacije (FIFA).
Unija evropskih fudbalskih asocijacija (UEFA), zajedno sa FIFA, suspendovala je ruske reprezentacije i klubove od učešća na međunarodnim takmičenjima u februaru 2022. godine zbog situacije u Ukrajini.