Selektor Kasper Hjulmand uzburkao je tamošnju javnost izborom 26 fudbaler jer na konačan spisak nije uvrstio jednog od najboljeg igrača Seltika Meta O'Rajlija.
Trajala je borba za O'Rajlija jer je mogao da igra još za Norvešku i Englesku, Danci su uspeli da ga ubede, ali ga Hjulmand nije pozvao na Evropsko prvenstvo.
O'Rajli je nosio dres mlađih selekcija Engleske, da bi prešao za mladu Dinamitaša, upisao i dva nastupa za A tim kako se probio u Seltiku, gde je dostigao cenu na tržištu od čak 20 miliona evra.
Međutim, sve to nije bilo dovoljno da se nađe među 26 najboljih fudbalera Danske, prednost na poziciji centralnog veziste dobili su su iskusni Tomas Dilejni, Kristijan Norgard, Pjer-Emil Hojberg, novi lider Morten Hjulmand...
Dansku predvode starosedeoci Kristijan Eriksen, Kasper Šmajhel i Simon Kjer, tu je i Andreas Kristensen, ali i talas mladih lavova koji predvodi zvezda Mančester junajteda Rasmus Hojlund.
Naravno, dugo su na okupu, prošlo Evropskog prvenstvo su stali u polufinalu od Engleske, ali su razočarali na Mundijalu kada su završili u grupi iza Australije i Francuske.
Prvi meč Danska igra protiv Slovenije 16. juna u Štutgartu, četiri dana kasnije udara na Englesku u Frankfurtu, pre nego što ih sačeka Srbija 25. juna u Minhenu.
Golmani: Kasper Šmajhel (Anderleht), Mads Hermansen (Lester), Frederik Ronov (Union Berlin);
Odbrana: Andreas Kristensen (Barselona), Simon Kjer (Milan), Joakim Andersen (Kristal Palas), Janik Vestergor (Lester), Viktor Nelson (Galatasaraj), Aleksander Bah (Benfika), Joakim Mele (Volfsburg), Rasmus Nisen Kristensen (Roma), Viktor Kristiansen (Bolonja);
Vezni red: Kristijan Eriksen (Mančester junajted), Tomas Dilejni, Morten Hjulmand (Sporting Lisabon), Pjer-Emil Hojbjerg (Totenhem), Kristijan Norgard (Brentford), Matijas Jensen (Brentford), Mikel Damsgor (Brentford);
Napad: Jakob Brun Larsen (Barnli), Andreas Skov Olsen (Klub Briž), Anders Drejer (Anderleht), Kasper Dolberg (Anderleht), Rasmus Hojlund (Mančester junajted), Jonas Vind, Jusuf Poulsen (Lajpcig).