Na glasanju u Sejmu učestvovalo je 440 poslanika, od kojih je 435 glasalo za taj zakon, a pet protiv njega.
Odgovarajući na pitanje poslanika zbog čega Poljska samo obustavlja važenje Sporazuma, ali i ne izlazi iz njega, zamenik šefa poljske diplomatije Vladislav Teofil Bartoševski je rekao da s tim nisu saglasni saveznici iz NATO-a.
Ministarstvo inostranih poslova Poljske je u novembru prošle godine saopštilo da će ta zemlja „preduzeti formalne korake za obustavu dejstva Sporazuma o konvencionalnim oružanim snagama u Evropi na sveobuhvatan način – u odnosu na sve njegove odredbe i na neodređeno vreme“.
VAršava je saopštila da to znači da „Republika Poljska neće ni pravno, ni praktično biti u obavezi da ispunjava odredbe Sporazuma o konvencionalnim oružanim snagama u Evropi, uključujući one koje se tiču ograničenja za Oružane snage Poljske“.
U sredu je obustavu važenja Sporazuma odobrila i Moldavija.
Sporazum o konvencionalnim oružanim snagama u Evropi potpisali su 1990. godine predstavnici 16 zemalja-članica NATO-a i šest država-članica Varšavskog pakta. On je utvrđivao ograničenja u vezi s borbenim tenkovima, borbenim oklopnim vozilima, artiljerijom, ofanzivnom avijacijom i ofanzivnim helikopterima.
Rusija je obustavila važenje Sporazuma 2007. godine, a prošle godine se povukla iz njega.