Neto imovina fondova iznosila je 51,8 milijardi dinara i bila je veća za 4,2 odsto nego na kraju prethodnog tromesečja.
Struktura ulaganja imovine fondova nije znatnije izmenjena pošto su najveći udeo imale državne obveznice, koje su činile 77,4 odsto ukupne imovine, sredstva na kastodi računima i oročeni depoziti banaka činili su 10,2 odsto, a ulaganje u akcije 11,1 odsto, navodi se u izveštaju NBS.
Prosečan iznos akumuliranih sredstava na računima članova, koji su do sada najmanje jednom uplatili doprinos, iznosio je 266.100 dinara.
Struktura korisnika po polu i iznosu njihovih sredstava nije se značajno promenila u odnosu na prethodne periode, pa su većinu činili muškarci, koji su u ukupnom broju korisnika učestvovali sa 57,1 odsto.
Prosečna starost korisnika dobrovoljnih penzijskih fondova na kraju drugog tromesečja je iznosila oko 47 godina, a najviše je bilo korisnika između 40 i 60 godina, i to 62 odsto.
I procenat korisnika starijih od 53 godine sličan je kao u prethodnim godinama i iznosio je 30,8 odsto, dok je procenat korisnika starijih od 58 godina 18,1 procenat.
Od ukupnih uplata u drugom tromesečju 36,9 odsto su bile individualne uplate, 33,4 odsto uplate
poslodavaca koji kao obveznici uplate svojim zaposlenima uplaćuju doprinose u penzijski fond, dok se 29,7 odsto odnosi na uplate preko penzijskih planova.
Kada je reč o isplatama, većinu su činile jednokratne koje su iznosile 693,2 miliona dinara, programirane isplate 125,3 miliona a delimične 13,8 miliona dinara.
Na tržištu dobrovoljnih penzijskih fondova poslovala su četiri društva za upravljanje, koja su upravljala imovinom sedam dobrovoljnih penzijskih fondova, dve kastodi banke, pet banaka posrednika i jedno društvo za osiguranje posrednik.