Kako je Denisov rekao za Sputnjik, vlasti Moldavije uoči deportovanja nisu objasnile u čemu je suština optužbi protiv njega.
„Dali su mi dve minute da se spremim. Uspeo sam da se obučem, to je sve. Pitao sam šta je, u stvari, razlog (za zahtev da napustim stan). Odgovorili su: 'Već smo se predstavili'“, rekao je Denisov po dolasku u Moskvu.
Kako je istakao, bio je siguran da ide u imigracionu službu na razgovor, u šta su ga uverili imigracioni službenici. Nalog za deportaciju, koji je potpisao šef službe, video je tek kada je ušao u automobil.
Denisov smatra da se slučaj protiv Kišinjeva može dobiti na međunarodnom sudu. Takođe nije isključio mogućnost da podnese žalbu i Evropskom sudu za ljudska prava.
On je poručio da su u Moldaviji na vlasti „politički patuljci“ koji nisu sposobni za razumne akcije. Kako je istakao, čak su mu se i kolege iz Kišinjeva izvinjavale zbog apsurdnih postupaka svojih vlasti.
„Govorimo ono što drugi prećutkuju“ – aktuelnije nego ikad
Takođe je rekao da su mu svi zaposleni u agenciji Sputnjik Moldavija pružili podršku.
„Mislim da će ovaj događaj samo ujediniti, udružiti kolektiv. Oni će nastaviti da rade isto kao i ranije“, istakao je Denisov.
On je poručio da je slogan Sputnjika – „govorimo ono što drugi prećutkuju“ aktuelniji nego ikada, te smatra da će poslužiti kao inspiracija zaposlenima u agenciji Kišinjevu.
Ranije je Denisov saopštio da je izdat nalog kojim mu se na 10 godina zabranjuje ulazak u Moldaviju. Prema moldavskim vlastima, on mora da napusti zemlju jer predstavlja pretnju po nacionalnu bezbednost.