Najtamnija područja su najgušća, gde gusta prašina u čaurama još stvara protozvezde. Ogromni bipolarni mlazovi molekularnog vodonika, predstavljeni crvenom bojom, dominiraju slikom, pojavljujući se vodoravno u gornjoj trećini i strmo na desnoj strani.
One se događaju kada zvezda prvi put probije svoj natalni omotač kosmičke prašine, izbacujući par suprotnih mlaznica u svemir poput novorođenčeta koje prvo ispruži ruke u svet. Nasuprot tome, zvezda S1 je isklesala užarenu pećinu od prašine u donjoj polovini slike. To je jedina zvezda na slici koja je znatno masivnija od Sunca.
Fotografiju je napravio svemirski teleskop „Džejms Veb“ povodom svog prvog rođendana. Ona omogućuje da svedočimo vrlo kratkom razdoblju u zvezdanom životnom ciklusu s novom jasnoćom.
I naše Sunce je prošlo fazu poput ove, davno, a sada imamo tehnologiju da vidimo početak priče tuđe zvezde, rekao je Klaus Pontopidan, koji je radio kao naučnik na projektu „Džejms Veb“ na Naučnom institutu za svemirski teleskop u Baltimoru u SAD, u periodu pre lansiranja i tokom prve godine rada teleskopa.
A za sledeću godinu, naučnici najavljuju ambicioznije ciljeve, preneo je „Zimo“.