„Za rehabilitaciju odnosa SAD i BiH najbolje bi bilo da SAD povuku aktuelnog ambasadora i pošalju profesionalca koji bi izbalansiranim pristupom uticao da se smiri situacija koju konstatno podgrijava ambasador Marfi“, istakao je Dodik za Srnu.
Na pitanje da prokomentariše da poricanjem "opsade Sarajeva", predsednik Srpske "iskrivljuje istoriju i doprinosi nestabilnosti u BiH, Dodik je ukazao da svaki put kada se iz Republike Srpske čuje istina o građanskom ratu u BiH prvo reaguju muslimani, a potom američka Ambasada, a od skora i američki Stejt department.
„U poslednje vreme američki ambasador reaguje i prije muslimanskih učesnika rata iz 90-ih godina, i po pravilu zastupa stavove koje zastupaju muslimani u BiH. Na taj način američki ambasador brani spoljnu politiku svoje zemlje u BiH od 1992. do danas, i braneći iskrivljenu istoriju, pravda američke operacije u BiH, uključujući i bombardovanje Republike Srpske bez odluke Saveta bezbednosti“, ukazao je Dodik.
Ako SAD stoje uz, kako sada navode, žrtve opsade Sarajeva, istakao je Dodik, verovatno misle na onaj deo Sarajeva koji je u građanskom ratu bio pod muslimanskom kontrolom i koji je imao više od 100 logora za Srbe, Sarajevu iz kojeg više hiljada Srba nije izvuklo živu glavu samo zato što su bili Srbi.
„Ni milion puta ponovljena laž neće postati istina, sve dok bude onih koji su spremni da svedoče istinu. Republika Srpska ima takvih, i dok je bude, biće i svjedoka“,poručio je Dodik.