RUSIJA

Lider Krima: Poznata imena ubica civila u Domu sindikata u Odesi – sve ih čeka odmazda

Lider Krima Sergej Aksjonov saopštio je da su imena ubica koji su pobili civile u Domu sindikata u Odesi na današnji dan 2014. godine poznata i da će odmazda za počinjeni zločin neminovno uslediti.
Sputnik
„Masovno ubistvo u Odesi jasno je pokazalo terorističku prirodu kijevskog režima. To je u suštini bilo ritualno ubistvo, jer nacizam nije samo politički sistem i rusofobija nije samo manifestacija nacionalnog neprijateljstva. To je kult mržnje i smrti, 'religija' terorističke države“, napisao je Aksjonov na Telegramu.
On je podsetio da je za tragediju u Odesi kijevski režim okrivio žrtve, a da su zločinci proglašeni herojima i borcima protiv separatizma.
„Međutim, odmazda za pogibiju odeskih mučenika sigurno će stići. Učesnici u ubistvima u Domu sindikata su poznati. Sudeći po pisanju medija, neka od tih kopiladi su već likvidirana u zoni specijalne vojne operacije. Svaki od tih neljudi, gde god da se nalazi, treba da ima na umu neminovnu odmazdu“, poručio je Aksjonov.

Da se tragedija ne ponovi

Vršilac dužnosti šefa LNR Leonid Pasečnik izjavio je da se ruska vojska danas bori kako se ne bi ponovila tragedija slična onoj u Odesi.
Kako je istakao, kijevski režim je 2014. godine zapravo ponovio ono što su 80 godina ranije uradili banderovci u beloruskom Hatinju kada su nacisti spalili selo sa 149 ljudi.
„Nakon devet godina zločinci nisu kažnjeni i čak nisu ni pokušali da ih pronađu. Naši vojnici se sada bore za svakog ko je poginuo od ruku fašista, za trijumf pravde i za to da se takvi zločini više ne bi ponovili“, napisao je Pasečnik na Telegramu.
Tragedija u Odesi dogodila se posle državnog prevrata u Ukrajini 2014. godine kada su aktivisti „antimajdana“, protivnici politike koja je pobedila na kijevskom Majdanu, u znak protesta postavili kamp na Kulikovom polju u Odesi.
Drugog maja 2014. počela su koškanja između aktivista „antimajdana“, s jedne strane, i ekstremnih navijačkih grupa iz Harkova i Odese, kao i radikala „Evromajdana“, s druge strane. Sukobi su se završili rušenjem šatora i podmetanjem požara u Domu sindikata u kojem su se sakrili predstavnici „antimajdana“. Pristalice radikala su pri tome pucale na ljude koji su pokušavali da se spasu iz zapaljene zgrade. Tog dana je u tragediji poginulo 48 ljudi, dok je preko 250 povređeno.
Komentar